تاریخ انتشار:93/7/29 - 15:03
شماره مطلب:13937292405
گفتگو با حاج آقا رحيم جاني پور و بهره مندي از فيوضات سفر خطير حج ابراهيمي

وصف سفر پرفيض و معنوي حج ابراهيمي

به گزارش خبرنگار پايگاه شهيد مفتح : از حاجي مهربان در خصوص حج تمتّع پرسيديم : بدين شرح ارايه خاطره نمود:

به گزارش خبرنگار پايگاه شهيد مفتح : از حاجي مهربان در خصوص حج تمتّع پرسيديم : بدين شرح ارايه خاطره نمود:
مشعر
شب از عرفات با اتوبوس به سمت مشعر حرکت کردیم . مقصد منا بود . در مسیر باید سنگ برای رمی جمرات بر می داشتیم . حج پدیده عجیبی است . خداوند آن را طوری طراحی کرده است که تا روز ابد بصورت خودکار و اتوماتیک ادامه خواهد یافت . یعنی فرموده است هر کس توان مالی داشت واجب است برود . بنابراین مسلمانان باید به محض مستطیع شدن اقدام به حج تمتع کنند . دیگر اینکه در زمان خاص مکان خاص که بین همه مسلمانان مشترک است حج تمتع برگزار می شود  و در هیچ جای دنیا و در هیچ مذهب و مسلکی مراسم اینگونه نبوده ، نیست و نخواهد بود . مراسم خود جوش، که دولت ها نه در آن نقش دارند و نه می توانند جلوی آن را بگیرند . دیگر اینکه در تمامی مراحل حج عمره و تمتع فرد با کمترین توان جسمی و یا سواد قادر به انجام اعمال حج می باشد . هرگز از عبارات حج نظیر کلمات عرفات ، منی ، رمی جمرات ، نترسید . همه اینها اعمالی هستند که شما می توانید به راحتی آنها را انجام دهید . البته دعاها و ذکر ها ی مستحب باعث غنای بیشتر اعمال شما می شود . وقوف در عرفات به معنای حضور چند ساعته در صحرای عرفات است . همین ... وقوف در منا به معنای حضور چند روزه در صحرای منا است . بدون هرگونه ذکر و دعا و اعمال خاص هم قبول است . رمی جمرات به معنای سنگ زدن به سه ستون است که نماد شیطان رجیم است . در مسیر رفتن به مشعر به ترافیک شدیدی برخوردیم . در آن تاریکی هر کس کیسه ای داشت و به دنبال سنک می گشت . برای زدن به شیطان . برداشت امروز من این است که خداوند می خواهد بگوید : ای انسان بدان که باید با شیطان مبارزه کنی باید سلاح داشته باشی . این سلاح را پیدا کن . این سلاح شبها و سحرها پیدا می شود . شیطان هم با یک بار سنگ خوردن از رو نمی رود . (سه بار بزن).
خیل جمعیت در دل شب پیاده و در صحرا و در جاده و لابلای اتوبوس ها به سمت منا در حرکت بود ند . نمی دانستیم کجامی رویم و چه در انتظار ماست . شبیه روز محشر ...
حوالی ساعت 6یا 7صبح بود به صحرای منا رسیدیم .به زیر چادرهایمان رفتیم. منا منطقه ای است در مکه که بایستی چند روزی در آن بسر برد .
و چه زيباست نام كعبه ، ياد كعبه، مولود كعبه (حضرت اميرالمؤمنين علي «ع») و دلداده هاي كعبه
قسمت و روزي شما انشاء ا...

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری